Učenici OŠ „Stjepan Radić” sudjelovali na 3. Festivalu male frankofonije u Zagrebu

La vie en rose - plakat s programomDevet učenika OŠ „Stjepan Radić“ Imotski (Iva Glavota, Anđela Kolovrat, Toni Rebić, Petra Grabovac, Karla Kolovrat, Miriam Ostojić, Daniella Roxas Đuka, Jakov Češljar i Iva Babić), koji pohađaju izbornu nastavu francuskog jezika,  u pratnji svoje profesorice Tihane Matoković te dvojice  učenika Gimnazije dr. Mate Ujevića (Josip  Domazet   i Augustin Olujić),  u   petak  22. svibnja   otputovali   su   u   Zagreb   kako   bi  sudjelovali  na 3. Festivalu male frankofonije. Troškove putovanja financiralo je Veleposlanstvo Republike Francuske zahvaljujući posebnom zalaganju atašea za obrazovnu suradnju g. Frederica Germaina koji je ujesen 2014.god. posjetio Imotski i OŠ „Stjepan Radić“ te obećao potporu s ciljem popularizacije učenja francuskog jezika. Festival je održan u subotu 23. svibnja u Kulturno-umjetničkom centru Travno.

Već nekoliko godinu uz izbornu nastavu francuskog jezika u OŠ „Stjepan Radić“ Imotski djeluje i dramska skupina “Les bijoux”, koja priprema predstave za Dane frankofonije u Splitu, Večeri francuske šansone u Imotskom te realizira i druge nastupe. Nakon dojmljivog nastupa na ovogodišnjim  Danima frankofonije u Splitu, skupina je pozvana na Festival u Zagreb.  Zagrebačkoj  publici  predstavili su se izvedbom pjesama La ballade des gens Heureux i  Je veux uz gitarističku pratnju Josipa Domazeta i  Augustina Olujića te recitacijom pjesmice Midi sonne“.  Publika je bila oduševljena nastupom, a učenici su se zadovoljni vratili kućama u subotu navečer. „Ponosni smo što je naša škola jedina dobila financijsku potporu Veleposlanstva Republike Francuske za realizaciju ovog putovanja te im se od srca zahvaljujemo. Ujedno se nadamo da će to pridonijeti i većem interesu za učenje francuskog jezika u našoj školi. “ – ističe ravnateljica Monika Pavlović Grabovac.

 

Print Friendly, PDF & Email
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com