Župan darovao mladog robotičara iz Lovreća koji je pomeo konkurenciju na natjecanju u Japanu

Fantastičan uspjeh postigao je mladi petnaestogodišnji Imoćanin Antonio Nikolić iz zaseoka Nikolići kod Lovreća .U japanskom gradu  Nagoye u konkurenciji mladih robotičara iz 40 zemalja Antonio je zajedno sa svojim kolegom Paškom Zekićem iz robotičarskog kluba Croadratic iz Splita  osvojio zlatnu medalju u kategoriji Soccer  Light Primary  te tako postali prvaci svijeta.Inače, hrvatski robotičari nastupili su u devet kategorija s devet momčadi .Antonio je  učenik osnovne škole Bol Plokite iz Splita i sada će upisati matematičku gimnaziju.Ovaj izniman uspjeh mladog Imoćanina nije ostao nezabilježen.Čestitke  i posjete Antoniu stižu sa svih strana,a mi smo bili na jednoj,za Antonija vrlo dragoj posjeti.Naime sveprisutni župan Splitsko-dalmatinski Blaženko Boban odmah se uputio prema zaseoku Nikolići i donio na dar Antoniu  ručno računalo(laptop),pri tome mu iskreno čestitao i naglasio kako  hrvatska pamet može itekako nadmašiti  sve u svijetu.

-Prije svega Antonio čestitam ti u svoje  ime,u ime predsjednika Vlade Andreja Plenkovića koji mi je odmah javio da odem čestitati i vidjeti svjetskog prvaka ,a također u ime  svih žitelja naše županije .Imotska,a i kaštelanska pamet, jer ću isto tako čestitati i tvom prijatelju Paški Zekiću,pokazala je svu svoju raskoš i s vama se ponosimo.Uz te čestitke ,mogu i kazati da i županija izdvaja 200 tisuća kuna za Zajednicu tehničke kulture čiji si ti član.Splitsko dalmatinska županija je otvorila Centar izvrsnosti iz matematike  prošle godine,a u deveti i deseti mjesec krećemo sa Centrom izvrsnosti u našoj županiji u suradnji sa sveučilištem i to  iz robotike.Tu ćeš nam Antinio ti biti potreban ,kako bi pomogao u edukaciji mladih robotičara,jer moramo učiniti sve kako bi mlade okrenuli učenju, nauci i ne prepustiti ih ulici.Uskoro će vas primiti i sam predsjednik Vlade ,izjavio je župan Draženko Boban.

Napomenimo da su  nasuprot našim mladim genijalacima na svjetskoj smotri robotičara bili robotičari iz Njemačke, Japana,Španjolske i drugih razvijenih zemalja.

Print Friendly, PDF & Email

Odgovori

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Obavezna polja su označena sa *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com