SONY DSC

Završen simpozij zdravstvenih stručnjaka u Imotskom

U subotu poslije podne u Pučkom otvorenom učilištu završio je simpozij uglednih zdravstvenih stručnjaka iz kliničko bolničkih centara Rijeke, Splita i Zagreba.Čak 12 vrhunskih pedijatara i dječjih ,kirurga,doktora medicini, imali su stručna predavanja različite tematiku unutar teme Hitna stanja u djece.Spomenimo da su predavanja imali dr.med. Mate Kasalo,Prof.dr.sc. Srđan Banac,dr.sc. Kristina Lah Tomulić ,dr.med. Aleksandar Ovuka,dr.med.Slobodan Mičić,Doc.sc. Hary Nikolić,Prim.Jakov Todorić,Doc. dr.sc. Zoran Pogorelić, prim. mr,sc. Tomislav Šušnjar,Prim. Zoran Bahtijarević,dr.med. Arijan Vorbić,što ovaj simpozij čini od jednim od značajnih sličnih skupova.Po prvi put ovakav skup poznatih hrvatskih stručnjaka dječje medicine prepoznat je i od strane grada Imotskog,pa je sudionike pozdravio i gradonačelnik Ivan Budalić,a grad je i sudjelovao u pomoći oko organizacije,što se prvi put i dogodilo nakon punih pet godina organiziranja ovakvih stručnih skupova.
-Već petu godinu za redom združenom suradnjom Zavoda za hitnu medicinu Splitsko dalmatinske županije,kolega KBC Rijeka,Zagreba,a ove godine i kolega iz KBC Split,organizirali smo vrlo uspješno realizirali tečaj Hitna stanja u djece,kojem je cilj da se obrade najčešća hitna stanja na način koji je utemeljen na znanstvenim načelima s prihvaćenim smjernicama za reanimaciju djece na europskoj razini koje će omogućiti da se postavke iznesene na tečaju što točnije i jednostavnije primijene u praksi.Nadam se da će ovo postati znanstveno brend po kojem će naš grad i Imotska krajina biti poznati, ne samo u našoj županiji , već i u Hrvatskoj.Zato hvala i gradu Imotskom i gradonačelniku što su prepoznali ovo, izjavio nam je nakon uspješnog završetka simpozija jedan od glavnih organizatora dr. Mate Kasalo.
Spomenimo da je na simpoziju bilo oko 60 zdravstvenih djelatnika.

Print Friendly, PDF & Email

Odgovori

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Obavezna polja su označena sa *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com