Uklonit će se skalini s betonom u Modrom jezeru

Dobra nakana djelatnika Komunalnog gradskog pogona grada Imotskog,da se u sklopu redovnog održavanja  urušenih i oštećenih serpentina u imotskom spomeniku prirode Modrom jezeru,sazida i nekoliko prijeko potrebnih stepenica od posljednje serpentine prema takozvanoj prvoj plaži,izazvao je pravi nemir ljubitelja prirode i Modrog jezera.Naime, djelatnici pogona su napravili nekoliko stepenica od tamošnjeg jezerskog  kamena,no povezali su ga i sa cementom,što nikako nije u skladu sa zaštićenim okružjem spomenika prirode.Reagirala je odmah i Javna ustanova za zaštitu prirodnih vrijednosti naše županije,ali i sam gradonačelnik Imotskog Ivan Budalić,koji je novinarima dao posebnu izjavu:

-Moram priznati da nisam bio upoznat s načinom rada djelatnika našeg Komunalnog pogona u zaštićenom spomeniku prirode i našem “dnevnom boravku”Modrom jezeru i betonizaciji stepenica.Oni inače u sklopu svoga rada imaju i jesensko i proljetno uređenje jezereskog okružja.Odmah sam dao nalog konzultirajući se sa stručnjacima Javne ustanove za zaštitu prirodnih vrijednosti naše županije,da se tih nekoliko stepenica  ukloni i u skladu sa sugestijama struke i uz njihovo nadgledanje naprave novi. Mi inače od naplate ulaznica gostima za razgledavanje jezera,taj novac oplemenjujemo upravo za uređenje starih serpentina,popravke urušenih dijelova u jezeru koji su svakodnevni,pa ćemo tako i ovoga puta to učiniti.Ovo je i dobra pouka da se u jezeru nikada više ne smije ništa raditi bez odobrenja stručnjak za zaštitu prirode, izjavio nam je imotski gradonačelnik Ivan Budalić.

Prikaži komentare

Još nema komentara

Komentiraj

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com