Uklonit će se skalini s betonom u Modrom jezeru

Dobra nakana djelatnika Komunalnog gradskog pogona grada Imotskog,da se u sklopu redovnog održavanja  urušenih i oštećenih serpentina u imotskom spomeniku prirode Modrom jezeru,sazida i nekoliko prijeko potrebnih stepenica od posljednje serpentine prema takozvanoj prvoj plaži,izazvao je pravi nemir ljubitelja prirode i Modrog jezera.Naime, djelatnici pogona su napravili nekoliko stepenica od tamošnjeg jezerskog  kamena,no povezali su ga i sa cementom,što nikako nije u skladu sa zaštićenim okružjem spomenika prirode.Reagirala je odmah i Javna ustanova za zaštitu prirodnih vrijednosti naše županije,ali i sam gradonačelnik Imotskog Ivan Budalić,koji je novinarima dao posebnu izjavu:

-Moram priznati da nisam bio upoznat s načinom rada djelatnika našeg Komunalnog pogona u zaštićenom spomeniku prirode i našem “dnevnom boravku”Modrom jezeru i betonizaciji stepenica.Oni inače u sklopu svoga rada imaju i jesensko i proljetno uređenje jezereskog okružja.Odmah sam dao nalog konzultirajući se sa stručnjacima Javne ustanove za zaštitu prirodnih vrijednosti naše županije,da se tih nekoliko stepenica  ukloni i u skladu sa sugestijama struke i uz njihovo nadgledanje naprave novi. Mi inače od naplate ulaznica gostima za razgledavanje jezera,taj novac oplemenjujemo upravo za uređenje starih serpentina,popravke urušenih dijelova u jezeru koji su svakodnevni,pa ćemo tako i ovoga puta to učiniti.Ovo je i dobra pouka da se u jezeru nikada više ne smije ništa raditi bez odobrenja stručnjak za zaštitu prirode, izjavio nam je imotski gradonačelnik Ivan Budalić.

Print Friendly, PDF & Email

Odgovori

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Obavezna polja su označena sa *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com