Imotsko kantanje Muke Isusove – nematerijalna kulturna baština

Kantanje Muke Isusove tijekom Korizme poznati je narodni običaj u mnogim župama Imotske krajine. Upravo takav način obilježavanja Korizme i Isusove Muke  u 14 naših župa uskoro bi trebao biti zaštićen kao nematerijalna kulturna baština .Rečeno je to na koordinaciji načelnika općina Imotske krajine i gradonačelnika Imotskog u izvješću o poduzetim radnjama oko zaštite,čiji je nositelj Pučko otvoreno učilište u suradnji sa Konzervatorskim odijelom Ministarstva kulture u Imotskom.Stručne službe Konzervatorskog odijela pripremile su kompletan materijal koji će u suradnji sa POU biti dostavljen Ministarstvu kulture,kao kulturno dobro koje nema niti jedna sredina u Hrvatskoj.Također očekuje se da bi već sredinom ovoga mjeseca  kantanje Muke Isusove po našim župama moglo dobiti zaštitu kao nematerijalna kulturna baština,baš poput sinjske Alke,slavonskog Bećarca,Hvarskog križnog puta.

SONY DSC
Print Friendly, PDF & Email

Odgovori

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Obavezna polja su označena sa *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com