Jednaki u različitosti – Dan šarenih čarapa

Down Syndrome International (DSI)  službeno je odredio 21. ožujka kao Svjetski dan osoba s Down sindromom (WDSD). Navedeni datum izabran je kako bi označio jedinstvenost Downova sindroma u potrostručenju (trisomiji) 21. kromosoma.  Svjetski dan sindroma Down (WDSD) prvi put obilježen je u Singapuru 2006. godine.Tako su učenici i nastavnici osnovne škole Josip Vergilije Perić iz Imotskog  prigodnim programomk obilježili ovaj dan uz poruku:Jednaki u različitosti!

-Da,jutros je u našoj školi bilo veselo. Već tijekom okupljanja učenika i djelatnika u predvorju škole pokazivale su se šarene čarape, a onda su vrijedni domar Ante, knjižničarke Antonela i Tihana, pedagoginja Antonija, profesorica Ivana te asistentica Marijana krenuli puhati balone kako bi i naši hodnici bili šareni. Baloni su se brzo povješali, a onda je 5. b razred s profesoricom Antonelom Galić priredio poruku koju povodom današnjeg dana želimo poslati svim ljudima – JEDNAKI U RAZLIČITOSTI!.Defektologinja Zrinka Dumančić-Bakavić održat će predavanje učenicima četvrtih razreda o sindromu Down.Nadamo se da će se i jedan ovakav dan doprinijeti integraciji djece s Down sindromom u naše društvo, a da će naši učenici prihvatiti takve osobe,riječi su ravnateljice prof.Monike Pavlović-Grabovac.

Print Friendly, PDF & Email

Odgovori

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Obavezna polja su označena sa *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com