Školski zbor OŠ Josip Vergilij Perić na “Malom Splitu”

Školski zbor Osnovne škole “Josip Vergilij Perić” pod vodstvom Marije Gudelj, profesorice glazbene kulture tijekom svibnja 2019. u Splitu ce snimiti pjesmu „Moja si, ja sam tvoj(autor glazbe i teksta: Filip Zlatar; aranžman: Leo Škaro) kao pripremu za predstojeći nastup na 29. Međunarodnom dječjem festivalu “Mali Split” koji će se održati  7. srpnja 2019. godine.Tekst i glazbu pjesme napisao je Filip Zlatar, profesor glazbene kulture iz Splita, koji je svojedobno predavao glazbenu kulturu u OŠ “J. V. Perić“. Inače, nastup Zbora na Festivalu bit će popraćen koreografijom imotskih mažoretkinja pod vodstvom gđe. Sanje Matić.

-Ovaj nastup pridonosi popularizaciji glazbe, te je izvrsna promocija ne samo naše Škole i Školskog zbora, nego i našeg Grada. Stoga smo se prigodnim dopisom obratili gospodinu gradonačelniku Budaliću i Gradskom vijeću sa zamolbom za financijsku potporu projektu vezano uz putovanja učenika, troškove snimanja pjesme, svečanu odjeću za nastup i sl. nadajući se pozitivnom odgovoru jer je ulaganje u djecu jedino pravo ulaganje u budućnost Imotskog.Grad je i prošle godine financirao troškove i na taj način omogućio naš nastup na čemu smo izuzetno zahvalni. Ujedno podsjećam da smo na prošlogodišnjem 28. Međunarodnom dječjem festivalu „Mali Split“ osvojili 1. nagradu Festivalskog žirija u kategoriji „teen fest“.Ovim putem se s istom zamolbom obraćamo svim potencijalnim sponzorima koji su voljni pomoći našim učenicima realizirati ovaj nastup,izjavila nam je ravnateljica škole.prof.Monika Pavlović-Grabovac

Print Friendly, PDF & Email

Odgovori

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Obavezna polja su označena sa *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com