Spomen park u čast šestorici imotskih junaka

U povodu blagdana svetoga Luke zaštitnika općine Podbablje i Dana te općine u Poljicima kod župne crkve svete Ane otkriveno je spomen obilježje šestorici poginulih junaka u Domovinskom ratu s područja te župe.

Njih šestorica odmah s početkom Domovinskog rata krenuli su u obranu Domovine od istoka do juga Hrvatske.Tako je Rajko Lozo poginuo braneći Zadar i njegovo okružje,Miroslav Gudelj-Velaga Šarengrad na krajnjem istoku Hrvatske,Ante Livajić u Vinkovcima,Borislav Bašić,Ivica Kujundžić-Srcan i Ante Ujević na Dubrovačkom području braneći južne granice Hrvatske.

Udruga veterana i dragovoljaca Domovinskog rata Imotske krajine uz općinu Podbablje inicirala je izgradnju vrlo lijepog spomen obilježja u okružju crkve sveta Ane ,a osmislio ga je nadareni umjetnik Augustin Ago Kujundžić.


Na otvaranju spomen obilježja smještenog u lijepom parku okupio se veliki broj mještana župe Podbablje te mnogih mjesta Imotske krajine i naše županije ,veterani Domovinskog rata Imotske krajine,suborci i rodbina poginulih Poljičanskih junaka,pripadnici Hrvatske vojske.Na svečanosti su bili i izaslanik predsjednice Republike Kolinde Grabar Kitarović i Vlade RH imotski gradonačelnik Ivan Budalić,izaslanik ministra obrane Damira Krstičevića ,pukovnik u mirovini Branko Lubina, izaslanik ministra branitelja brigadir Zdravko Vladanović,Bruno Vukić predsjednik UHDVDR-a naše županije.

Spomen obilježje otvorili su načelnik općine Podbablje Ante Kujundžić,te predsjednik i dopredsjednik UHDVDR-a Vinko Tolić i Ante Livajić,a vojnici Hrvatske vojske skidajući hrvatsku trobojnicu sa šest kamenih stupova na kojima su slike šestorice junaka.Blagoslov spomen obilježja podario je župnik župe Poljica don.Petar Čondić.S puno emocija i pijeteta o junacima iz župe Poljica govorili su Bruno Vukić,Zdravko Vladanović,Ivan Budalić,Branko Lubina i Ante Kujundžić.Podijeljene su i zahvalnice donatorima koji su pripomogli izgradnju spomen obilježja.Na kraju programa otkrivanja spomen obilježja položeni su vijenci i upaljene svijeće za junake iz župe svete Ane.U programu je sudjelovala i klapa Sv.Mihovil iz Prološca.

Tekst i slike: Braco Ćosić

Print Friendly, PDF & Email

Odgovori

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Obavezna polja su označena sa *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com