5
1062

Svečanost dodjele nagrada “Velimir Đerek Sokol” – Srce za Hrvatsku

 

U auli osnovne škole Stjepan Radić u petak na večer održana je prigodna svečanost dodjele nagrada 1.Literanog -likovnog natječaja “Velimir Đerek Sokol”-Srce za Hrvatsku,vrlo zanimljivog svehrvatskog projekta kojim se učvršćuje sjećanje na stradanje Vukovara,ali i velika ulogu junaka Domovinskog rata Velimira Đereka Sokola u njegovoj obrani.Lijepi i sadržajan program koji je započeo himnom Lijepa naša u izvođenju pjevačkog zbora škole, potom pozdravne riječi prof.Sanje Bago,gradonačelnika Imotskog Ivana Budalića,ravnatelja škole.prof.Marka Mendeša,potom predavanje dr.Darjana Godića sa Hrvatskog instituta za povijest o Domovinskom ratu i posebno predstava učenika “Škrinja uspomena”, oduševio je prepunu aulu škole.Brojni roditelji učenika, gosti sa strane,đaci,ali i brojni naši sugrađani pljeskom su pozdravili tijek cijeloga programa,koji su osmislili prof.Sanja Bago,prof.Marijana Jelinić Pezo.Pokrovitelji ovoga događaja su Grad Imotski, Turistička zajednica Imota, Ministarstvo hrvatskih branitelja i Memorijalno-dokumentacijski centar Domovinskog rata.Donosimo i rezultate 1. literarnog-likovnog natječaja”Velimir Đerek Sokol-Srce za Hrvatsku.
Članice povjerenstva za izbor literarnih radova: dr.sc. Krešimira Gudelj, Sanja Bago, prof. i Marijana Jelinić Pezo, prof. i dipl. knjiž. izabrale su sljedeće radove:
Literarni radovi od 1. do 4. razreda
1. Tea Fruk – Srčeko za Hrvatsku, 3. razred, OŠ Stjepana Radića – Božjakovina, voditeljica Jasmina Miler
2. Roko Sinovčić – Molitva za junaka, 4. razred, OŠ Mertojak – Split, voditeljica Ivka Kavelj
3. Dika Perlić – Moja Hrvatska, 3. razred, OŠ Dore Pejačević – Našice, voditeljica Marina Mihalj

Literarni radovi od 5. do 8. razreda
1. Matea Brekalo – Molitva za junaka, 7. razred, OŠ Josipa Jovića – Aržano, voditeljica Zdenka Ljubičić
2. Dominik Jerković – Sjećanja, 7. razred, OŠ don Mihovila Pavlinovića – Metković, voditeljica Marinka Jurković
3. Matija Mikulec – Hrvatski ratniče, 8. razred, OŠ Ante Kovačića – Zlatar, voditelj Denis Vincek

Članovi povjerenstva za izbor likovnih radova: Bruna Carev, mag. art., Rosanda Babić, prof. lik. i Antonio Kukavica (apsolvent kiparstsva i lik. kult.), izabrali su sljedeće radove:
Likovni radovi od 1. do 4. razreda
1. Paula Babić, 3. razred, OŠ Bedekovčina – Bedekovčina, voditeljica Melita Ogrinšak
2. Lukrecija Duvnjak Iličić, 2. razred, OŠ Marije Jurić Zagorke – Zagreb, voditeljica Dubravka Fiolić
3. Petra Šikić, 4. razred, OŠ Zvonimira Franka – Kutina, voditeljica Vesna Košak
Likovni radovi od 5. do 8. razreda
1. Gabrijela Maras, 6. razred, OŠ Studenci – Studenci, voditeljica Ivana Bilić-Antičević
2. Ivan Jukić, 8. razred, OŠ Runović – Runović, voditeljica Katarina Rebić
3. Petra Babić, 7. razred, OŠ Studenci – Studenci, voditeljica Ivana Bilić-Antičević

Print Friendly, PDF & Email

Prikaži komentare

Još nema komentara

Komentiraj

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com