Završena energetska obnova zgrade imotskih srednjih škola

Nakon punih pet godina završena je energetska obnova zgrade imotske Srednje škole u kojoj nastavu pohađa više od tisuću i pol učenika Industrijsko -obrtničke,Tehničke, Ekonomske škole i Gimnazije Dr.Mate Ujević.Znači, tri godine obavljene su sve pripreme za to,a pune dvije godine trajala je sama fizička obnova zgrade.Riječ je o projektu Splitsko-dalmatinske županije energetske obnove ukupno pet zgrada odgojno obrazovnih ustanova u županiji u kojima djeluje dvije osnovne i pet srednjih škola.Što se pak tiče Imotskog,nositelj obnove bila je Industrijsko obrtnička škola.Ukupna vrijednost projekta realiziranog za imotske odgojno obrazovne ustanove iznosi 7 milijuna kuna od čega su prihvatljivi troškovi 6,9 milijuna.Bespovratna sredstva EU iznose 2,8 milijuna,resornog ministarstva 2,4 milijuna ,a naše županije 1,7 milijuna kuna .
Predavajući objekt ravnatelju Industrijsko obrtničke škole prof.Nedjeljku Biočiću kao školi nositelju projekta uz ravnatelje Ekonomske škole i Gimnazije dr.Mate Ujević prof.Željka Đuzela i prof.Borisa Karina ,pročelnik ureda za prosvjetu naše županije prof. Tomislav Đonlić istaknuo je zadovoljstvo realizacijom ovoga velikog projekta,čime će se omogućiti učenicima i nastavnicima sigurnija i kvalitetnija nastava i sam boravak u zgradi škole.
-Osim ove škole u Imotskom u ovom velikom županijskom projektu energetske obnove uključene su još i odgojno obrazovne ustanove Učenički dom u Splitu,Srednja tehnička prometna škola Split,OŠ Ivana Lovrića-ŠŠ Radošić,te OŠ Ivana Mažuranić u Obrovcu Sinjskom.Ukupna vrijednost svih ovih radova iznosi 21,5 milijuna kuna od čega je 8,7 milijuna bespovratnih sredstava iz fondova Europske unije 7,3 milijuna sredstva resornog ministarstva i 5,3 milijuna naše županije.Za napomenuti je kako se za vrijeme obnove ovih objekata nastava s učenicima odvijala bez poteškoća i redovno,uz mjere koje garantiraju njihovu sigurnost, izjavio je Tomislav Đonlić.
U ime imotskih prosvjetnih djelatnika iz četiri srednje škole zahvalio se Nedjeljko Biočić naglasivši da će osim kvalitetne vanjske energetske obnove škole puno uštedjeti na energiji nakon što je ovaj dugogodišnji posao uspješno obavljen.
Vrlo je bitno istaknuti da je Tomislav Đonlić obećao i hitnu sanaciju krovišta velike sportske dvorane u sklopu ovih srednjih škola,koja je praktički od same svojke izgradnje prokišnjavala i zadavala silne probleme kako učenicima,tako i nastavnicima u kvalitetnoj realizaciji nastave.

Print Friendly, PDF & Email

Odgovori

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Obavezna polja su označena sa *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com