O.Š. I.G.Kovačića u EU projektu Erasmus plus

Osnovna Škola „Ivan Goran Kovačić“ iz Ciste Velike ušla je također u krug korisnika EU sredstava za vrlo korisne projekte u kojima će njihovi učenici i učitelji razmjenjivati iskustva s učenicima iz nekoliko europskih zemalja.
-Nakon apliciranja na KA2 natječaj u okviru programa Erasmus +. prijava je bila uspješna te smo s Nacionalnom agencijom za mobilnost i programe Europske unije potpisali Sporazum za projekt pod nazivom “ Green school managment“. Projektom nam je odobrena svota od 27.411,00 EUR € koji su namijenjeni za troškove upravljanja projektom, te aktivnosti usavršavanja učitelja i učenika kroz putovanja i razmjene u suradnji sa školama iz četiri različite države. Projekt će se provoditi u dvogodišnjem razdoblju počevši od 1. rujna 2020. do 31. kolovoza 2022. godine, a uključuje partnerstvo sa školama iz Turske, Makedonije, Poljske i Slovačke. Tijekom dvogodišnjeg razdoblja ugostit ćemo grupe učenika i učitelja iz spomenutih država te će se i naši učenici upoznati s njihovom zemljom i kulturom.Koordinatori projektnog tima u našoj školi su Ivana Živaljić, prof. njemačkog jezika kao i prof. engleskog jezika Mate Ćubić. Osim njih kao profesora stranih jezika, u projektu će aktivno participirati profesor povijesti i geografije,prof. Marijan Maršić kao i učiteljica biologije,prof. Ivana Balić, ali i ostali učitelji i stručni suradnici. Jedan cijeli tim naše škole će pokušati učenicima približiti bogatstvo razmjene iskustva i kultura. – priopćio nam je ravnatelj škole Ivan Pleić.

Print Friendly, PDF & Email

Odgovori

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Obavezna polja su označena sa *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com