Blagdanski vikend donosi pojačan promet – policija poziva na oprez i strpljenje

Blagdanski vikend donosi pojačan promet – policija poziva na oprez i strpljenje
FOTO: Radio Imotski

Povodom obilježavanja blagdana Svih svetih i Dušnog dana, uoči i na same dane blagdana očekuje se pojačan promet vozila i veće kretanje građana, osobito na prilaznim cestama prema grobljima. Kako bi se osiguralo nesmetano i sigurno odvijanje prometa, na svim važnijim prometnim pravcima te prilaznim cestama prema grobljima bit će prisutni  policijski službenici i prometne ophodnje.

U slučaju povećanog intenziteta prometa i mogućih zastoja, policijski će službenici po potrebi upravljati prometom kako bi se on što prije normalizirao.

 Vozači se pri dolasku u blizinu groblja upućuju:

·         da ne parkiraju vozila na mjestima gdje to nije dopušteno ili gdje ometaju promet,

·         da ne blokiraju izlaze s parkirališta i kolnika te da ne smanjuju vidljivost pješaka,

·         da povećaju oprez i smanje brzinu vožnje, posebno u blizini groblja gdje se očekuje pojačan broj pješaka,

·         da poštuju upute policijskih službenika i privremenu prometnu signalizaciju.

Savjet građanima:

 

Građanima se savjetuje da, kada god je to moguće, koriste javni prijevoz prilikom odlaska na groblja kako bi se smanjile gužve i spriječili prometni zastoji.

Read more

PROLOŽAC KREĆE U OBRAČUN S DIVLJIM DEPONIJIMA Garac: Uvodimo komunalno redarstvo, videonadzor i drakonske kazne

PROLOŽAC KREĆE U OBRAČUN S DIVLJIM DEPONIJIMA Garac: Uvodimo komunalno redarstvo, videonadzor i drakonske kazne

Općina Proložac pokreće sustavnu sanaciju divljih odlagališta otpada na svom području, uz uspostavu komunalnog redarstva, postavljanje videonadzora na kritičnim lokacijama te uvođenje visokih novčanih kazni za nepropisno odlaganje otpada, izvijestili su iz Općine. Kako navode, cilj je ukloniti dugogodišnji problem ilegalnih deponija koji, osim što narušavaju okoliš, štete i ugledu

Iz pera Dragice Zeljko Selak stigao Stršljen – roman o žrtvi, budnosti i identitetu

Iz pera Dragice Zeljko Selak stigao Stršljen – roman o žrtvi, budnosti i identitetu

U suizdanju splitskog ogranka Matice hrvatske i tomislavgradske nakladničke kuće Naša ognjišta objavljen je drugi roman “Stršljen” Dragice Zeljko Selak, njezina ukupno šesta knjiga., piše Mladen Vuković za Imotsku krajinu. Evo što su o opsežnom romanu s humoristično-satiričnim prizvucima u četiri dijela, posvećenom svim hrvatskim mučenicima, napisali recenzemti: Autorica, poput