FOTO Imotski gorio od emocija: Klapa Sv. Juraj i Puhački orkestar HRM priredili večer za pamćenje
Imotska Pijaca u ponedjeljak navečer bila je ispunjena do posljednjeg mjesta. U sklopu jubilarnog 50. izdanja Imotskih sila održan je veličanstven koncert Puhačkog orkestra Hrvatske ratne mornarice i klape Sv. Juraj HRM, koji je publici priredio večer za pamćenje.
Od prvih taktova bilo je jasno kako će ovo biti jedan od najupečatljivijih događaja ovogodišnje manifestacije. Jedinstveni spoj moćnog zvuka Puhačkog orkestra HRM-a i prepoznatljivih glasova klape Sv. Juraj oduševio je brojne Imoćane i njihove goste, koji su ispunili trg novouređene imotske tržnice i svaku izvedbu nagradili dugotrajnim pljeskom.
Na repertoaru su se nizali bezvremenski dalmatinski klasici, popularni estradni hitovi, domoljubne pjesme te odabrane skladbe koje su obilježile bogatu glazbenu karijeru klape Sv. Juraj. Posebne emocije izazvale su njihove najpoznatije izvedbe, koje je publika pjevala od početka do kraja.
Vrhunac večeri uslijedio je kada su glazbenici izveli veliki domoljubni hit "Ako ne znaš što je bilo". Tada je cijela publika zapjevala uglas, a ovacije, pljesak i gromoglasno odobravanje pretvorili su središte Imotskog u pravo more emocija. Mnogi su taj trenutak opisali kao jedan od najsnažnijih glazbenih doživljaja posljednjih godina.
Sjajna atmosfera, vrhunska izvedba i zajedništvo koje su stvorili izvođači i publika još su jednom potvrdili zašto su Puhački orkestar Hrvatske ratne mornarice i klapa Sv. Juraj među najcjenjenijim glazbenim sastavima u Hrvatskoj.
Ovim koncertom dostojno je nastavljeno obilježavanje velikog jubileja – 50 godina Imotskih sila. Večer ispunjena pjesmom, emocijama i zajedništvom ostat će dugo u sjećanju svih koji su imali priliku biti dio ovog glazbenog spektakla na prepunoj imotskoj Pijaci.




































Foto: Boško Ćosić/Radio Imotski