Hrvatski festival Mandolina Imota započinje koncertom u čast skladatelja Ljube Kuntarića

Hrvatski festival Mandolina Imota započinje koncertom u čast skladatelja Ljube Kuntarića

Ovog vikenda u Imotskom će se održati 29. Hrvatski festival Mandolina Imota. Svečano otvaranje festivala je u petak 17. listopada u dvorani Pučkog otvorenog učilišta Imotski od 20 sati kada započinje Večer mandolina u čast skladatelja Ljube Kuntarića – 100 godina od rođenja.

U subotu slijedi natjecateljski dio festivala od 17 sati u Koncertnoj dvorani Glazbene škole dr. fra Ivan Glibotić gdje će mandolinisti nastupiti u B - kategoriji komornih sastava i A - kategoriji - mandolinski orkestri, dok će se na istom mjestu navečer u 19 sati održati koncert Mandolinskog orkestra Ljubljana nakon kojeg slijedi svečano zatvaranje festivala.

 

        

Read more

Imotski srednjoškolci oduševili Split dramsko-glazbenim programom posvećenim Tinu Ujeviću

Imotski srednjoškolci oduševili Split dramsko-glazbenim programom posvećenim Tinu Ujeviću

Povodom 70. obljetnice smrti Tina Ujevića, u ponedjeljak je u gradskoj knjižnici Dalmatina – Gradskoj knjižnici Marka Marulića u Splitu, održan dramsko literarno glazbeni izričaj učenika Ekonomske škole Imotski. Program je održan u organizaciji Prokultura-Opservatorij kulturnih politika-Split, a partner programa je Gradska knjižnica Marko Marulić Split i Pučko otvoreno učilište Imotski.