Istinski heroj na filmskom platnu: Producent Dominik Galić govori o nastanku filma o Velimiru Đereku Sokolu

Istinski heroj na filmskom platnu: Producent Dominik Galić govori o nastanku filma o Velimiru Đereku Sokolu

U nedjelju navečer u Imotskom je premijerno prikazan dokumentarni film o životu našeg Velimira Đereka Sokola koji je 12. Listopada 1991.godine poginuo braneći grad Vukovar.

Film Sokol - Nezaustavljiv kao sudbina, u režiji Eudarda Galića i u produkciji njegovog sina Dominika izazvao je veliki interes publike što svjedoče pune dvorane diljem Hrvatske.

Tako je bilo i na onoj prvoj projekciji u Imotskom na kojoj je dvorana bila ispunjena do zadnjeg mjesta, a možemo reći da je bilo opravdano. Projekciji filma u našem gradu prisustvovao je i producent Dominik Galić koji se prije početka filma obratio publici a Radio Imotskom je nakon prikazanog filma dao intervju i svoje viđenje o dosadašnjim reakcijama publike za koju kaže da je većinom pozitivna.

"Nisam imao nikakva očekivanja, već sam puno toga prošao u ovom poslu i teško je nešto očekivati. Sjećam se kad smo u vašem studiju najavljivali ovaj film, rekao sam da će ovaj film biti sve samo ne tipičan", rekao je Galić dodavši da nije ovo ratni film nego da je ovo film o životu istinskog heroja koji je donio najtežu moguću odluku, otići u rat, i to otići u Vukovar krajem devetog mjeseca, kad je bilo najgore.

Cijeli razgovor sa producentom Galićem poslušajte u priloženoj poveznici:

audio-thumbnail
Gost s razlogom
0:00
/928.888167

Read more