Ivan Dračar osvojio treće mjesto na Zagrebačkom maratonu!

Ivan Dračar osvojio treće mjesto na Zagrebačkom maratonu!

Ulicama Zagreba u nedjelju 12. listopada 2025. potekla je rijeka trkača. Više od 5000 sudionika iz čak 78 zemalja svijeta okupilo se na Trgu bana Josipa Jelačića kako bi sudjelovalo na 33. izdanju Zagrebačkog maratona Powerade, najveće trkačke manifestacije u Hrvatskoj koja je ujedno bila i Ekipno te pojedinačno prvenstvo Hrvatske u maratonu.

Prvo mjesto: Cosmas Kigen iz Kenije, u kategoriji žena Ruth Nundu Mbatha iz Kenije Drugo mjesto: Benard Kitur iz Kenije, u kategoriji žena Tea Faber iz Hrvatske Treće mjesto osvojio je naš Proložanin Ivan Dračar s istrčanim vremenom 2:27.06!

Prošlogodišnji pobjednici Prvenstva Hrvatske u maratonu, Tea Faber i Ivan Dračar, isti uspjeh ponovili su i ove godine. Ivan Dračar postao je prvak Hrvatske u maratonu u vremenu 2:27:06, te je u ukupnom poretku bio drugi.

U kategoriji žena treća je bila Hana Malović iz Hrvatske.

Na zagrebačkome maratonu je, prema organizatorima, sudjelovalo 5019 trkača i trkačica, a ukupan broj sudionika svih utrka je oko 10 tisuća iz 78 zemalja.

Bravo Ivane, čestitke!!

Read more

Održana županijska vježba interevetnih timova Crvenog križa - Imotski 2025.

Održana županijska vježba interevetnih timova Crvenog križa - Imotski 2025.

Ovoga vikenda Gradsko društvo Crvenog križa Inotski bilo je domaćin županijske vježbe interevetnih timova pod nazivom Imotski 2025. Pripadnici Interventnih timova Splitsko-dalmatinske županije su kroz dvodnevni program mogli obnoviti znanja iz sljedećih područja: Služba traženja, radiokomunikacija, logistika, procjena, skladišno poslovanje, pružanje prve pomoći, organizacija smještaja, psihosocijalna podrška, te sve ostale