KNJIGA KOJA OTKRIVA DRUGU STRANU DAYTONA! Miomir Žužul večeras u Prološcu donosi detalje iz vremena koje je obilježilo povijest

KNJIGA KOJA OTKRIVA DRUGU STRANU DAYTONA! Miomir Žužul večeras u Prološcu donosi detalje iz vremena koje je obilježilo povijest

U Prološcu će u četvrtak navečer biti predstavljena knjiga dr. sc. Miomira Žužula „Dayton – diplomacija, druga strana rata“, u kojoj autor donosi svoja svjedočanstva i pogled na diplomatske procese vezane uz završetak rata u Bosni i Hercegovini.

Predstavljanje knjige održat će se na lokaciji Vrljika – Lučica, s početkom u 20,15 sati, a organizator je Općina Proložac.

Žužul, diplomat i bivši ministar vanjskih poslova Republike Hrvatske, u knjizi se osvrće na događaje i diplomatske aktivnosti povezane s Daytonskim mirovnim pregovorima, donoseći, kako se navodi u najavi, i javnosti manje poznate detalje.

Uz autora, na predstavljanju će govoriti dr. Mate Granić, savjetnik predsjednika Vlade RH, Darinko Bago, veleposlanik u Bugarskoj i Bosni i Hercegovini, te dr. sc. Ante Žužul, predsjednik Upravnog odbora Školske knjige.

Knjiga je najavljena kao svjedočanstvo autora koji je bio akter vremena i diplomatskih događaja koji su obilježili završetak rata i stvaranje mirovnog okvira za Bosnu i Hercegovinu.

Predstavljanje knjige održava se u sklopu programa uoči Dana Općine Proložac i blagdana Velike Gospe.

Read more